’La Mujer Gigante’ czyli gigantyczna kobieta to hiszpański projekt edukacyjny. Gigantyczna kobieta jest niczym innym jak interaktywną instalacją edukacyjną, która obrazuje zwiedzającym budowę ludzkiego ciała i prezentuje funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Instalacja ma formę ogromnej, leżącej kobiety, jej długość to prawie 40 metrów a wysokość ponad 7 metrów.

Edukacyjna wycieczka w eksponacie zajmuje blisko 30 minut i obejmuje kilka etapów, każdy poświęcony innemu rejonowi ludzkiego ciała. Podróż zaczyna się od wejścia do wnętrza głowy, tam omawiane jest działanie ludzkich zmysłów, budowa czaszki oraz oka i ucha. Kolejny etap to klatka piersiowa, tam prezentowany jest układ oddechowy i serce oraz omawiany jest szkodliwy wpływ dymu tytoniowego na organy wewnętrzne.

www.zzg.zgora.pl

Idąc dalej zwiedzający dostają się do brzucha. Na tym etapie przedstawiany jest proces trawienia oraz organy, które w nim uczestniczą. Na końcowym etapie wycieczki uczestnicy mogą obejrzeć układ moczowy oraz zobaczyć makietę płodu.

By Jakub