Piękne, błyszczące włosy dodają pewności siebie każdej kobiecie. Dlatego też, moment ich wzmożonego wypadania czy wręcz przerzedzania się to trudny okres dla każdej z pań.

Jak poradzić sobie z tym uciążliwym problemem? Po pierwsze, należy ustalić przyczynę wypadania włosów. Wbrew pozorom to najtrudniejszy etap, ponieważ czynników powodujących, że włosy sypią nam się z głowy jest mnóstwo.

www.dobermann-adoracja.pl

Mogą być to źle dobrane kosmetyki, choroby skóry głowy, zbyt częste farbowanie włosów, nieodpowiednia dieta, ale także problemy na tle hormonalnym. Wypadanie włosów mogą wzmagać nawet pory roku – zazwyczaj problem ten pojawia sie wiosną oraz jesienią.

Sposoby walki z wypadaniem zależą oczywiście od jego przyczyny. Jeżeli nasz problem nie ma podłoża hormonalnego, powinniśmy skupić się głównie na prawidłowej diecie – bogatej w składniki mineralne oraz witaminy oraz zadbaniu o skórę głowy.

Dobrze stosować szampony przeznaczone specjalnie do włosów wypadających oraz różnego rodzaju wcierki – niektóre z nich przygotujemy samodzielnie w domu, np. z kozieradki.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wspomagały się suplementami, np. skrzypem i pokrzywą.

http://stomatologiczne.net.pl/protetyka/

By Jakub