Piękne, błyszczące włosy dodają pewności siebie każdej kobiecie. Dlatego też, moment ich wzmożonego wypadania czy wręcz przerzedzania się to trudny okres dla każdej z pań.

Jak poradzić sobie z tym uciążliwym problemem? Po pierwsze, należy ustalić przyczynę wypadania włosów. Wbrew pozorom to najtrudniejszy etap, ponieważ czynników powodujących, że włosy sypią nam się z głowy jest mnóstwo.

Mogą być to źle dobrane kosmetyki, choroby skóry głowy, zbyt częste farbowanie włosów, nieodpowiednia dieta, ale także problemy na tle hormonalnym. Wypadanie włosów mogą wzmagać nawet pory roku – zazwyczaj problem ten pojawia sie wiosną oraz jesienią.

Sposoby walki z wypadaniem zależą oczywiście od jego przyczyny. Jeżeli nasz problem nie ma podłoża hormonalnego, powinniśmy skupić się głównie na prawidłowej diecie – bogatej w składniki mineralne oraz witaminy oraz zadbaniu o skórę głowy.

Dobrze stosować szampony przeznaczone specjalnie do włosów wypadających oraz różnego rodzaju wcierki – niektóre z nich przygotujemy samodzielnie w domu, np. z kozieradki.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wspomagały się suplementami, np. skrzypem i pokrzywą.

zabiegi kosmetologiczne

By Jakub