Nie tylko otyłość może powodować problemy związane ze zmianą wyglądu człowieka. Bardzo często, szczególnie w przypadku kobiet, takowe zmiany są następstwem przebytej ciąży, która spowodować może nadmierne rozciągnięcie się skóry a następnie kłopot z powrotem do kształtu wcześniejszego.

Utracone w wyniku odchudzania kilogramy, mogą czasami spowodować powstanie nawisu skórnego w obrębie brzucha czy też okolic lędźwiowo- biodrowych. Z pomocą przychodzi wtedy chirurg plastyk, który wykonując zabieg plastyki brzucha, zwany także abdominoplastyką, odsysa nadmiar tłuszczu a następnie usuwa część skóry, korygując także napięcie w obrębie ścian brzusznych.

Powstała blizna jest mało widoczna, ze względu na zlokalizowanie w dolnej partii brzucha, tuż nad spojeniem łonowym. Nie tylko chęć poprawy wyglądu, ale i samopoczucia powoduje, iż z plastyki brzucha korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Ze względu na fakt dużej inwazyjności, tego rodzaju operacja wymaga hospitalizacji celem zmniejszenia ewentualnych powikłań wynikających z jej przeprowadzenia.

depilacja laserem Warszawa www.sinah.com.pl

By Jakub