Różne oblicza transportu to sprawa oczywista. Była mowa o firmach, które zajmują się przewozem ludzi, teraz powiemy kilka słów o tych, które zajmują się przewożeniem rzeczy, nierzadko o bardzo dużej wartości.

Firmy kurierskie i spedytorskie odgrywają bardzo ważną rolę na rynku usług. Każdego dnia dostarczają miliony przesyłek zarówno osobom prywatnym, jak i urzędom czy przedsiębiorstwom.

Poruszają się za pomocą samochodów, które także warto poddać monitoringowi w oparciu o technologię GPS. Z tego rozwiązania korzysta się dość powszechnie.

Centrale kurierskie lubią wiedzieć, gdzie w danym momencie znajdują się ich ludzie. Wynika to z faktu, że często jeden kurier ma do dyspozycji towary o naprawdę dużej wartości, bo przecież ludzie kupują i wysyłają w świat rozmaite przedmioty.

www.downtonabbey.pl

Sprzęt elektroniczny, biżuteria, cenne dokumenty, a czasami nawet żywa gotówka – wszystko to jest codziennością kurierów, więc pokusa bywa naprawdę silna. W takim układzie lepiej mieć komplet informacji na temat tego, gdzie kurier znajdował się o konkretnej godzinie.

W wymiarze technicznym monitoring GPS działa zawsze podobnie. W pojazdach floty kurierskiej montuje się specjalne moduły – zazwyczaj te, które pozwalają na podgląd pozycji auta w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji webowej.

To zdecydowanie efektywniejsze niż zapis trasy w pamięci urządzenia, ponieważ pracownicy firmy mają możliwość reagowania na nieprawidłowości – na przykład na nagłą zmianę trasy i skierowanie się pojazdu z przesyłkami w innym niż zaplanowano kierunku.

By Jakub