Życie przepełnione stresem, konsumpcjonizm oraz łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju jedzenia, zresztą nierzadko niezdrowego, połączonego z popełnianymi błędami żywieniowymi prowadzą bezpośrednio do powstawania otyłości. Otyłość, której efektem jest nagromadzenie tkanki tłuszczowej może czasami być trudna do zniwelowania.

Pomimo diety a także ćwiczeń fizycznych części ludzi nie udaje się zrzucić zbędnych kilogramów nagromadzonych we własnym ciele. Pomocną dłoń wyciąga wtedy chirurgia plastyczna, która dzięki zabiegowi zwanemu liposukcją, pozwala na usunięcie nadmiernie nagromadzonego tłuszczu.

Możliwość taka występuje przede wszystkim w rejonie brzucha, ud, boków czy tez czasami pośladków. Nie może ona stanowić alternatywy dla odchudzania się, jednak w sytuacjach bardziej skomplikowanych, będzie na pewno pomocna.

www.staremiasto-wroclaw.pl

Nie każda liposukcja jest zabiegiem tak bardzo inwazyjnym jak ta wykonywana metodą tradycyjną, czyli za pomocą wprowadzanej pod skórę kaniuli. Wykonywana ultradźwiękami, laserem czy też po przez wibrację też daje efekty, choć pewnie nie tak bardzo widoczne, ale ogranicza możliwości komplikacji.

szczepienia

By Jakub