Bardzo podobny masaż do typowej klasycznej techniki, jednak tutaj stosuje się dodatkowe, szczegółowo opracowane, specjalne ruchy i chwyty, wykonywane w odpowiedniej kolejności. To alternatywa dla łagodnych technik masaży, które nie pozwalają na oddziaływanie na organy wewnętrzne. Sekret działania polega na bardzo precyzyjnym i dokładnym wykonaniu wszystkich ruchów, co pozwala na przekazanie bodźców do miejsc zmienionych chorobowo, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z nimi.

Dzieje się tak za pomocą naturalnych procesów organizmu na drodze odruchowej. Zastosowanie wielu technik, umożliwia opracowanie, poprzez dokładne zbadanie, zlokalizowanie i usunięcie wszystkich występujących zmian odruchowych w tkankach. Wszelkiego typu zaburzenia wewnętrzne, można złagodzić przy pomocy masażu segmentalnego.

Technika masażu wykorzystuje powiązanie narządów wewnętrznych, za pomocą układu nerwowego i wewnątrzwydzielniczego, ze skórą, mięśniami, tkankami oraz okostną. Powiązanie to umożliwia zlokalizowanie ośrodka bólu, który wywołuje zmiany we wszystkich tkankach. W pierwszym etapie każdego masażu, zawsze wykonuje się chwyty diagnostyczne, niezależnie czy będzie to pierwszy czy piaty zabieg serii.

Pozwala to na dokładne zobrazowanie postępów w leczeniu. Następnie wykonuje się dalsze ruchy masażu leczniczego, w celu zwiększenia skuteczności i usuwania istniejących zmian. Masaż wykonuje się bardzo delikatnie, bez sprawiania bólu, a im objawy są silniejsze, tym masaż będzie łagodniejszy.

https://jogaorganika.pl/masaz/

By Jakub