Na skutek wielu czynników dochodzi do licznych zmian w obrębie kręgosłupa, w postaci uszkodzeń, zniekształceń, bądź zwyrodniej. Już w młodym wieku w wyniku złej postawy, czy też wrodzonych wad budowy kręgosłupa, dochodzi do nieuniknionych zmian w jego obrębie.

We wczesnej fazie może objawiać się zniekształceniem sylwetki, następnie coraz silniejszym bólem, który można zminimalizować ćwiczeniami, jednak prędzej czy później wprowadzenie leczenia okazuje się nieuniknione. Wraz z wiekiem również dochodzi do wielu niekorzystnych zmian, licznych zapaleń oraz zwyrodnień z towarzyszącym im silnym bólem.

Jednym z najczęstszych sposobów leczenia jest właśnie masaż rehabilitacyjny. Leczenie w tym zakresie jest niezwykle skuteczne, bardzo szybko przynosi ulgę, uczucie rozluźnienia napiętych mięśni oraz zdecydowaną poprawę i skuteczność leczenia.

Terapia manualna jest niezwykle skuteczna również w diagnostyce, badanie przy pomocy masażu pleców pozwala dokładnie określić źródło bólu, będącego wynikiem uszkodzonego dysku, uciśniętego nerwu czy chorobowych zmian. Złe nawyki, siedzący, a do tego nieodpowiedni styl życia, niewłaściwa postawa, czy przeciążenia, to również przyczyny bólu w obrębie kręgosłupa.

W tym przypadku zastosowanie zabiegów w postaci kilku masaży, wykonanych przez rehabilitanta, pozwala w bardzo krótkim czasie, odzyskać formę i zapomnieć o bólu. Co najważniejsze, w wielu przypadkach zastosowanie skutecznej rehabilitacji kręgosłupa pozwala zapobiec interwencji chirurgicznej.

suplementy diety trycholog kraków

By Jakub