Kolejna dość spora jak na rodzime warunki miejscowość wypoczynkowa nad Bałtykiem to Międzyzdroje. Jest to również jeden z istotniejszych ośrodków wczasowych na Pomorzu Zachodnim, a zarazem miasto dobrze wypromowane pod względem marketingowym. Na stałe zamieszkuje tam ponad 6 tysięcy osób, co jest już całkiem konkretną liczbą.

Mniej więcej połowa miejsc noclegowych na terenie miasta jest dostępnych przez cały rok, a więc wizyta w Międzyzdrojach to dobry pomysł dla miłośników zarówno letniego, jak i zimowego pobytu nad naszym morzem. Miasto jest bardzo korzystnie położone, co podnosi jego turystyczne walory. Plaże są czyste i piaszczyste, co jest generalną zaletą polskiego wybrzeża.

Bardzo blisko miasta znajduje się Woliński Park Krajobrazowy, który sam w sobie stanowi ważną atrakcję z punktu widzenia gości. Dzięki temu warto na czas urlopu zamieszkać w Międzyzdrojach i traktować je jako bazę wypadową do zwiedzania tej części wybrzeża. Nie bez znaczenia są również uzdrowiskowe tradycje miasta.

Zachowała się zabytkowa zabudowa uzdrowiskowa, a także piękny Park Zdrojowy, z entuzjazmem odwiedzany przez gości jako miejsce spacerowe. Tym, co zbudowało w pewnym sensie specyficzny wizerunek Międzyzdrojów jest jednak coś zupełnie innego. Chodzi o najsłynniejszą lokalną imprezę – Europejski Festiwal Gwiazd.

Każdego roku pojawiają się na nim rodzime gwiazdy sceny muzycznej i aktorskiej, a także reżyserzy filmowi oraz inne postacie kultury masowej. Na Promenadzie Gwiazd znajdują się tablice z odciśniętymi dłońmi poszczególnych artystów. W pobliżu powstają również pomniki najwybitniejszych twórców.

By Jakub