Raz jeszcze wracamy do pełnej uroku oraz turystycznych atrakcji Gminy Rewal. Będąc tam warto nie tylko odwiedzić intrygujący Trzęsacz, ale też przychylnie spojrzeć na Pobierowo. Nie wszyscy wiedzą, że spośród wszystkich wypoczynkowych ośrodków w gminie właśnie tam mamy do czynienia z największą bazą turystyczną. Pensjonaty, hotele, kempingi i liczne kwatery prywatne – to wszystko czeka na gości spragnionych bliskości z Bałtykiem.

Plaża pobierowska jest szeroka i piaszczysta. Wyznaczone kąpielisko obejmuje aż 400 metrów linii brzegowej, co czyni je największym w gminie. Dla miłośników spacerów i natury ciekawą informacją jest bogactwo sosnowych lasów, które stwarzają świetne warunki dla wędrówek. Zalesienie okolicy jest spore – ma się wrażenie, że sosnowy las okala całą miejscowość, co dodaje jej specyficznego uroku.

www.fundacjamarszzebry.pl

Według znanych statystyk w okresie sezonu letniego Pobierowo jest odwiedzane przez kilkanaście tysięcy turystów, z czego większość stanowią Polacy. Nie trudno jednak spotkać gości z Niemiec czy Skandynawii, którzy wybierają nadbałtyckie kurorty w Polsce jako tańszą alternatywę dla pobytu w swoich krajach. Ważną tradycją Pobierowa są liczne festyny rodzinne oraz imprezy sportowe, które są cenną atrakcją dla przebywających tam gości, ale integrują także społeczność lokalną. Fani sportu powinni zwrócić uwagę na odbywające się tam cyklicznie regaty żeglarskie.

Wieś spełnia wysokie standardy ekologiczne i jako pierwsza miejscowość z gminy otrzymała prestiżowy certyfikat Błękitna Flaga, przyznawany kąpieliskom w całej Europie.

półkolonie dąbrówka poznań Sala na komunie

By Jakub