Pojęcie floty samochodowej może się odnosić do różnych firm i podmiotów. Swoimi flotami dysponuje wiele przedsiębiorstw prywatnych, a także niektóre urzędy publiczne. Każdy pojazd firmowy jest ważną częścią zasobów, stanowi także istotne narzędzie pracy.

O pojazdy trzeba dbać i można robić to na wiele sposobów. Jednym z nich jest stosowanie monitoringu GPS, ale gdy zajdzie potrzeba także śledzenia zużycia paliwa. Rozwiązania, którymi dysponują dziś firmy są naprawdę wszechstronne i otwierają szereg ciekawych możliwości.

Flota, która jest pod stałą kontrolą jest w znacznie mniejszym stopniu narażona na kradzież lub inną niepożądaną ingerencję. Złodzieje bardzo często domyślają, że w aucie firmowym może znajdować się urządzenie lokalizujące, a znalezienie go i demontaż może nastręczać trudności (przy założeniu, iż zostało ono profesjonalnie zainstalowane). W takich sytuacjach rezygnują z podejmowania jakichkolwiek działań mających na celu przywłaszczenie tego mienia.

Sprzęt monitorujący jest też użyteczny dla poszczególnych przedsiębiorstw czy instytucji. Nadużywanie pojazdów służbowych przez pracowników było w pewnym momencie zmorą, tak samo jak nadużywanie służbowych telefonów komórkowych. Używanie sprzętu jaki udostępnia pracodawca do celów prywatnych nie jest właściwe, ponieważ naraża go na znaczne koszty.

Mając wiedzę o tym, gdzie samochód jeździ i o jakich porach pozwala mieć kontrolę nad tym, w jaki sposób personel się zachowuje. Sama świadomość, że auta są monitorowane skutecznie zniechęca do wszelkich nadużyć.

słuchawki

By Jakub