O dobroczynnym działaniu masażu, nie trzeba mówić wiele, bo każdy już na samą myśl o możliwości poddania się zabiegowi, odczuwa pozytywne bodźce. Sam dotyk masażysty sprawia, że nasz układ nerwowy otrzymuje sygnał, docierający przez włókna nerwowe, co skutkuje przyspieszeniem wszystkich czynności układowych naszego organizmu. Na skutek rytmicznych ruchów głaskania, rozcierania dochodzi do usprawnienia przepływu krwi do mięśni poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Przyspieszony dopływ substancji odżywczych oraz tlenu do komórek, wpływa pozytywnie na pracę serca, a także nerek, jest to tzw.
działanie miejscowe, innymi słowy mechaniczne. Istnieje jeszcze ogólne oddziaływanie masażu rehabilitacyjnego na nasz organizm tzw. centralne, związane pobudzeniem układu nerwowego. Na skutek czego dochodzi do pozytywnego oddziaływania na wszystkie narządy naszego organizmu.
Tkanka mięśniowa, niezwykle ważna w spełnianiu funkcji ruchowych naszego ciała, zostaje odżywiona, przez co poprawia się jej kondycja, oraz następuje szybsze usuwanie toksyn odpowiedzialne za odczuwalny ból. Masaż oddziałuje również na stopień ruchomości stawów, a także prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego, pokarmowego oraz wcześniej wspomnianego nerwowego. Na wymienione efekty nie trzeba długo czekać, gdyż już po jednej sesji zabiegowej odczuwa się poprawę. Jednak systematyczność i wytrwałość pacjenta, pozwala na uzyskanie długotrwałego i zadowalającego efektu masażu rehabilitacyjnego.